Weranda 9 Blog 9 Stół wiejski

Stół wiejski

blog

W ciągu ostatnich tygodni sporo pisaliśmy na temat najróżniejszych eventów, przede wszystkim pod kątem zaopatrzenia ich w smaczne, choć niebanalne przekąski.
Wielkanoc
Stół Wiejski - Weranda Catering zdjęcie nr 2

Dużo miejsca poświęciliśmy także samej organizacji wydarzeń i poczęstunków, podpowiadając na przykład, gdzie wyprawić przyjęcie komunijneco podawać podczas przerwy kawowej i w jaki sposób przygotować idealne garden party. Dziś kontynuujemy oba te wątki, wskazując na trend, który od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością, przede wszystkim na weselach.

O czym mowa? O wiejskim stole, będącym ciekawą atrakcją podczas wielu imprez. Na czym polega stojąca za nim idea i co właściwie na takim stole powinno się znaleźć? W niniejszym tekście postaramy się znaleźć odpowiedź na powyższe pytania.

1. DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W WIEJSKI STÓŁ?

Stół wiejski coraz częściej pojawia się jako atrakcja na wielu weselach, przede wszystkim… w miastach. Swoim wystrojem, a także zawartością nierzadko przywodzi na myśl czasy, w których żyli nasi dziadkowe oraz pradziadkowie. Czasy, które zazwyczaj kojarzą nam się z beztroskim klimatemszczęściemzabawą, sielską atmosferąoraz – co równie ważne – z przepysznym, domowym jedzeniem.

Nic więc dziwnego, że patent ten cieszy się tak dużym powodzeniem – dzięki niemu bowiem nasi goście mogą przenieść się w czasie, kierowani smakami i aromatami, na co dzień będącymi poza ich zasięgiem, funkcjonującymi za to jako przyjemne wspomnienia. Inną rzeczą jest fakt, że rustykalne elementy rozluźniają uczestników przyjęcia i sprawiają, że czują się oni bardziej swobodnie, a wiejskie jedzenie dobrze komponuje się z cięższymi trunkami.

Stół Wiejski - Weranda Catering zdjęcie nr 3

2. CO POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ NA WIEJSKIM STOLE?

Wiejski stół to przede wszystkim wędliny. Nie może więc zabraknąć na nim takich wyrobów, jak: kiełbasa, kaszanka, salceson, pasztet, szynka, boczek, kabanosy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego zestawu dorzucić pierogibigosmarynowane grzyby, ogórki kiszone, kiszoną kapustę, smalec, grube pajdy chleba (najlepiej zaopatrzyć się w chleb na zakwasie), a nawet gulaszżurek, barszcz z uszkamipasztet, sałatkę warzywną oraz tłusty twaróg.

Pamiętajmy jednak, aby wszystko było lokalne – zrezygnujmy z zakupów sklepach, wybierzmy się do zaufanego rzeźnika, zaopatrzymy się we własnej roboty produkty. Tylko wtedy idea wiejskiego stołu zostanie potraktowana odpowiednio, z szacunkiem do tradycji.

3. NA JAKIE ALKOHOLE SIĘ ZDECYDOWAĆ?

To proste: na alkohole tradycyjne. Na wiejskim stole nie może zabraknąć bimbru, czystej wódki, i regionalnych piw, najlepiej beczkowanych. Dobrze jest postawić na nim także różnego rodzaju nalewki oraz śliwowicę. Jeśli chcemy zadbać o odpowiedni klimat i jak najbardziej wierne odwzorowanie rustykalnego stołu, obok alkoholu powinien znaleźć się też miód. Jak więc widać, zestaw ten jest naprawdę mocny – nie dziwi więc, że w parze z nim powinny iść tłuste dania.

Brzmi obiecująco, prawda? Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że nie uda nam się przygotować takiej atrakcji, możemy skorzystać z usług firm, które się tym zajmują. Wybierając taką opcję, kierujmy się zaś nie tylko ceną, ale jakością produktów, które na omawianym stole się znajdą.

Warzywa w lutym i marcu – co znajdziesz w sezonowym cateringu?

Warzywa w lutym i marcu – co znajdziesz w sezonowym cateringu?

Sezonowe warzywa to nie tylko świeżość i doskonały smak, ale także sposób na zdrowszą dietę i bardziej ekologiczne podejście do żywienia. W lutym i marcu, mimo że zima wciąż trwa, wciąż możemy cieszyć się bogactwem warzyw, które doskonale sprawdzają się w codziennym menu oraz w sezonowym cateringu. Sprawdź, jakie warzywa królują w tym okresie i jak można je wykorzystać w potrawach.

Jakie menu na komunię w domu?

Jakie menu na komunię w domu?

Komunia w domu to wyjątkowe wydarzenie, które wymaga starannego przygotowania. Organizacja przyjęcia na 20, 30 czy nawet 40 osób to duże wyzwanie, dlatego warto wcześniej zaplanować menu na komunię w domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielne gotowanie, czy skorzystasz z usług cateringu, odpowiedni dobór potraw sprawi, że uroczystość będzie niezapomniana.

Kolacja na walentynki – 5 oryginalnych pomysłów

Kolacja na walentynki – 5 oryginalnych pomysłów

Walentynki to wyjątkowa okazja, aby spędzić romantyczny wieczór we dwoje. Odpowiednio dobrana kolacja na walentynki może uczynić ten dzień jeszcze bardziej magicznym. Jeśli szukasz inspiracji, mamy dla Ciebie pięć oryginalnych pomysłów na kolację w walentynki, które zachwycą Twoją drugą połówkę.

Stół Wiejski - Weranda Catering zdjęcie nr 4

wszystko zrobimy

za Ciebie