Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. To także wyjątkowa okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi i spędzenia czasu przy wspólnym stole. Co prawda sezon komunijny przypada dopiero na maj i czerwiec, to już teraz warto zastanowić się gdzie i jak zorganizować przyjęcie dla dziecka. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy czy zdecydować się na restaurację, przyjęcie w domu, a może wybrać rozwiązanie pośrednie i zamówić catering?

Komunia w restauracji

W ciągu ostatnich kilkunastu lat coraz chętniej wybieranym przez rodziców rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia komunijnego w restauracji. Szczególnie chętnie, jeśli na imprezę zamierzamy zaprosić większą liczbę osób.

Choć takie przyjęcie wiąże się z większymi kosztami, to jest o tyle komfortowe, że możemy lokal opuścić razem z gośćmi, nie przejmując się sprzątaniem po przyjęciu. Ponadto, oczywistym plusem wyboru tej opcji jest to, że nie musimy przejmować się gotowaniem ani obsługą gości, bo całą organizacją przyjęcia zajmuje się restauracja.

Komunia w domu

Nie zawsze jednak chcemy lub możemy pozwolić sobie na zorganizowanie przyjęcia w restauracji. Podobnie jak w przypadku tego pierwszego, wyprawienie przyjęcia w domu również ma swoje wady i zalety. Organizacja takiego przyjęcia komunijnego na pewno będzie kosztowało zdecydowanie mniej niż wynajem restauracji, musimy jednak pamiętać, że będzie ono wymagało od nas zdolności organizacyjnych, a także umiejętności gotowania dla dużej ilości osób, dokładnego zaplanowania, a przede wszystkim więcej czasu.

Przemyśleć musimy wcześniej wszystkie szczegóły – sposób usadzenia gości, ustawienie stołów, menu, zorganizowanie zastawy, obrusów, serwetek, dekoracji, zrobienie zakupów, obsługę gości, a po zakończonej imprezie także sprzątanie mieszkania. O pomoc możemy poprosić oczywiście mamę, czy rodzeństwo, musimy jednak liczyć się z tym, że organizacja przyjęcia komunijnego w domu, choć nieco tańsza, w ostatecznym rozrachunku może wcale nie być korzystniejszą opcją.

fotolia.com, 197403964 | Autor: Med Photo Studio
fotolia.com, 197403964 | Autor: Med Photo Studio

A może catering?

Jeżeli jednak zależy nam, by przyjęcie odbyło się w domu, świetnym pomysłem może być wybranie opcji pośredniej. Mowa tu oczywiście o wynajęciu cateringu. Dzięki temu oszczędzamy sobie wielu godzin przygotowań, myślenia o tym, co ugotować, czasochłonnych zakupów, a całą naszą uwagę możemy poświęcić dziecku, które w tym dniu powinno być najważniejsze.

Firma cateringowa zadba o zaproponowanie menu, z którego wybrać będziemy mogli odpowiadające nam dania, a w dniu przyjęcia przywiezie gotowe potrawy pod wskazany adres oraz zadba o ich prezentacje i odpowiednie podanie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wciąż możemy spędzić dzień w domowym zaciszu, jednak w pełni poświęcić się podniosłej atmosferze i cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół.

Jeżeli szukacie firmy oferującej catering w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Weranda Family. Różnorodne, eleganckie i smaczne menu, a także doskonała organizacja z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wymagających gości. Ponadto zapewniamy także stosowną zastawę, dekorację stołu, profesjonalną obsługę, a po zakończonym przyjęciu zadbamy o porządek.

Podczas organizacji przyjęcia komunijnego nie zapominajmy jednak, że jest to przyjęcie o charakterze sakralnym i święto dziecka, warto więc przede wszystkim zadbać o spokojną, miłą atmosferę i dobry nastrój malucha, nasz oraz zaproszonych gości.

+ Brak komentarzy

Dodaj