Co podawać podczas przerwy kawowej?

Co podawać podczas przerwy kawowej?

Takie wydarzenia, jak konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe to bez wątpienia czas wytężonego wysiłku intelektualnego. Wymagane jest wówczas ogromne skupienie, umiejętność wnikliwego i analitycznego myślenia oraz zdolność do szybkiego zapamiętywania i ciągłego przetwarzania nowych informacji. Każdy uczestnik potrzebuje jednak chwili wytchnienia, by zregenerować siły, zrelaksować się i naładować akumulatory, dlatego przerwa kawowa jest obowiązkowym punktem tego typu eventów.

Nie dziwi zatem, że wspomniana przerwa powinna być dobrze i sprawnie zorganizowana. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby na moment odetchnąć, ale także – aby sięgnąć po rozgrzewający napój i sycący posiłek. Smakołyki, które warto uwzględnić w konferencyjnym menu, nie mogą być ciężkostrawne, muszą jednak dodawać energii i – co równie ważne – dobrze smakować. Podkreślić trzeba też, że ich spożywanie nie może stanowić kłopotu – lepiej zainwestować więc w coś małego, lecz konkretnego. Jakie opcje warto rozważyć? Mamy kilka propozycji.

1. Tartinki

Tartinka to kanapka, przyrządzona na jednej warstwie pieczywa, która doskonale realizuje zamysł „grab & go”. Główne założenie jest takie, aby jadło się ją szybko, często będąc w ruchu, nie obawiając się, że za moment poplamimy nią swój strój.

Przyrządzić ją można tradycyjnie, sięgając po chleb lub bułki, lecz opcji jest o wiele więcej – wymienić tu należy na przykład krakersy lub chrupkie pieczywo. Jeśli mowa o rodzaju stosowanego smarowidła, powszechne jest masło, ale coraz większą popularnością cieszą się też różnego rodzaju pasty, między innymi pasta groszkowa, z pieczonej papryki, czy też hummus. Można zadbać także o dressing – tutaj jednak lepiej zrezygnować z popularnego majonezu i postawić na rozwiązania w wersji fit, takie jak jogurt naturalny, choćby z dodatkiem koperku.

fot. Weranda Catering
fot. Weranda Catering

2. Słodycze

Dobrze jest zadbać również o słodkie warianty, które mają liczne grono entuzjastów. Nic tak bowiem nie pasuje do kawy, jak dobre, chrupiące ciastko, rurka z kremem, czy też puszysta, świeża drożdżówka. Pamiętajmy jednak, aby słodycz przekąski nie przytłoczyła uczestników eventu, ponieważ po przerwie kawowej czeka ich dalsza część spotkania, wymagająca sporej dawki energii.

Lepiej więc nie przesadzać ze zbyt dużymi dawkami czekolady lub bitej śmietany i zdecydować się na bardziej zdrowe rozwiązania – ciastka owsiane, suszone owoce, drobne wypieki zbożowe, albo galaretkę. Tego typu mini-desery powinny w stu procentach spełnić swoje zadanie!

fot. Weranda Catering
fot. Weranda Catering

3. Słone przekąski

Kolejny klasyk, jeśli mowa o tym, po co sięga się najczęściej, popijając kawę między konferencyjnymi panelami. Opcji do wyboru jest naprawdę wiele, wszystko zależy zaś od naszej pomysłowości. Dobrym patentem są paszteciki ze szpinakiem, grzybami, czy też innym lekkostrawnym farszem. Można też sięgnąć po mini-pizze, jednak koniecznie pamiętać trzeba o tym, by zawarte w nich dodatki nie były zbyt kaloryczne.

Innym wariantem są, na przykład, warzywa z nadzieniem, między innymi faszerowane pieczarki na zimno, czy też faszerowana papryka. I jeszcze jeden pomysł: czipsy z warzyw – buraczane, z cukinii, z selera. Jesteśmy przekonani, że te mniej typowe rozwiązania pozytywnie zaskoczą wszystkich gości!

Organizując przerwę kawową, uwzględnijmy przekąski na słodko oraz na słono, sięgając zarówno po tradycyjne warianty, jak i te mniej typowe, ale niewątpliwie smaczne. Postarajmy się też o to, aby przygotowane były one również w wersjach wege, by nikt nie poczuł się zignorowany!

fot. Weranda Catering
fot. Weranda Catering

+ Brak komentarzy

Dodaj