Weranda 9 Blog 9 Święta w wersji wegetariańskiej

Święta w wersji wegetariańskiej

blog

Do wspomnianej tradycji warto jednak podchodzić twórczo i z otwartą głową – zwłaszcza wtedy, gdy wśród domowników i gości znajdują się osoby, które ze swojej diety wykluczyły mięso.
Wielkanoc
Święta W Wersji Wegetariańskiej - Najciekawsze Patenty - Weranda Catering zdjęcie nr 2

Uspokajamy jednak: skomponowanie bezmięsnego menu wcale nie jest trudne, a odkrywanie nowych smaków i patentów może okazać się całkiem ekscytujące. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które powinny Was zainspirować.

1. PIEROGI

W wigilię podajemy pierogi z bezmięsnym farszem, jednak także tutaj warto trochę poeksperymentować i zaproponować danie, które będzie oryginalne i mniej powszechne. Opcji do wyboru jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od tego, jakie połączenia smakowe najbardziej lubimy. Zamiast klasycznych pierogów z kapustą i grzybami, zdecydujmy się na mniej oczywiste nadzienie – grzyby (na przykład pieczarki) połączmy z kaszą gryczaną, dynię z soczewicą, a szpinak z serem feta. Będzie aromatycznie i nietuzinkowo, a przy tym wyjątkowo smacznie.

2. PASZTET WARZYWNY

Świetnym pomysłem jest również pasztet warzywny, przygotowywany przede wszystkim na bazie warzyw korzennych. Jest to opcja niezwykle praktyczna, jeśli wcześniej gotujemy zupę – wówczas nie pozbywamy się ugotowanej marchewki, pietruszki i selera, zestawiamy je za to z kaszą jaglaną, orzechami włoskimi i blendujemy, aby uzyskać gładką i aksamitną masę. Całość najlepiej doprawić majerankiem, gałką muszkatołową, kminem rzymskim oraz – rzecz jasna – solą i pieprzem.

3. SELERYBA

Seleryba to danie niezwykle popularne wśród jaroszy, z powodzeniem zastępujące rybę na wigilijnym stole. Przy okazji, jest to również potrawa niezwykle prosta w przygotowaniu – wystarczy tylko ugotować seler, a następnie obtoczyć go w panierce i usmażyć. Na panierkę składają się natomiast: zmielona kasza jaglana lub bułka tarta, siemię lniane, sprasowane nori oraz przyprawy, w tym oczywiście pieprz i sól. Co do przypraw – tutaj mamy pełną dowolność, jednak dbajmy o to, aby całe danie było delikatne i łagodne, choć przełamane na przykład aromatem sosu sojowego.

4. KROKIETY Z GRZYBAMI

Krokiety stanowić mogą świetną alternatywę dla różnego rodzaju mięsnych wyrobów, podawanych w kolejne dni świąt. Zwłaszcza, że produkty, z których przygotowuje się krokiety, zawsze mamy w kuchni, tak więc unikniemy tym samym czasochłonnych wyjść do sklepów i stania w długich kolejkach przy kasie. Bazą krokietów są naleśniki, obtoczone w aromatycznej panierce i zawierające równie aromatyczny farsz – w tym przypadku grzybowy. Dobrze sprawdzi się tu natomiast mieszkanka grzybów, aby smak całej potrawy nie był zbyt monotonny, choć w zupełności wystarczy zestawienie pieczarek i grzybów suszonych. Proste, tanie i przepyszne!

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przypadną Wam do gustu i już za trzy dni trafią na świąteczny stół. Smacznego!

Deska z przekąskami na komunię – co warto zamówić?

Deska z przekąskami na komunię – co warto zamówić?

Deska z przekąskami na komunię to pomysł, który łączy estetykę, wygodę i smak w jednym. Nic więc dziwnego, że z roku na rok staje się coraz popularniejszym elementem przyjęć komunijnych organizowanych zarówno w domach, jak i w ogrodach czy wynajętych salach. Ale jakie przekąski na komunię sprawdzą się najlepiej? Co warto uwzględnić w zamówieniu, aby zadowolić gości i podkreślić uroczysty charakter wydarzenia?

Jaki deser na komunię? Piec czy zamówić?

Jaki deser na komunię? Piec czy zamówić?

Deser na komunię to coś więcej niż tylko słodkie zakończenie obiadu. To wizytówka przyjęcia, element dekoracyjny stołu i wyraz troski gospodarzy o każdy detal uroczystości. Wybór odpowiedniego deseru komunijnego może sprawić, że goście na długo zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy – także pod względem kulinarnym. Ale pojawia się pytanie: czy lepiej przygotować deser na komunię w domu, czy skorzystać z usług profesjonalnego cateringu?

Warzywa w lutym i marcu – co znajdziesz w sezonowym cateringu?

Warzywa w lutym i marcu – co znajdziesz w sezonowym cateringu?

Sezonowe warzywa to nie tylko świeżość i doskonały smak, ale także sposób na zdrowszą dietę i bardziej ekologiczne podejście do żywienia. W lutym i marcu, mimo że zima wciąż trwa, wciąż możemy cieszyć się bogactwem warzyw, które doskonale sprawdzają się w codziennym menu oraz w sezonowym cateringu. Sprawdź, jakie warzywa królują w tym okresie i jak można je wykorzystać w potrawach.

Święta W Wersji Wegetariańskiej - Najciekawsze Patenty - Weranda Catering zdjęcie nr 3

wszystko zrobimy

za Ciebie