Urok gipsówki

Urok gipsówki

Gipsówka szturmem zdobyła serca Panien Młodych i organizatorów przyjęć, stając się coraz chętniej wybieranym kwiatem do tworzenia dekoracji, bukietów i wianków. Nic dziwnego – to idealna roślina, która przepięknie prezentuje się zarówno samodzielnie, jak i tło dla innych kwiatów. Dlaczego tak kochamy gipsówkę i jak wykorzystać ją do dekoracji imprez?

Gipsówka – co warto wiedzieć?

Gipsówka, a właściwie łyszczec (choć zdecydowanie wolimy tę pierwszą nazwę) to drobniutkie białe kwiatki, które bez trudu znajdziemy w każdej kwiaciarni, a często także w wielu ogrodach. Doskonale znana jest na pewno wszystkim florystom i florystkom, bo od lat stosuje się ją jako uzupełnienie bukietów składających się z innych kwiatów, na przykład róż czy goździków. Swój urok zawdzięcza delikatności i eteryczności, dlatego tak chętnie wybierana jest do romantycznych dekoracji.

Kwiaty gipsówki są wytrzymałe i bardzo plastyczne, warto więc zwrócić uwagę na tę niepozorną roślinę, bo może ona uświetnić każde przyjęcie, tworząc niesamowite ozdoby i stanowiąc idealne tło dla ważnych uroczystości. Ponadto warto zauważyć też, że gipsówkę w porównaniu do innych kwiatów kupić możemy w bardzo przystępnej cenie, a jej pielęgnacja jest niewymagająca, a nawet zasuszona nie traci swojego uroku, co jest kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć jej wybór jako dekorację na przyjęcie.

Gipsówka w bukiecie i wianku

Choć przyjęło się, że kwiaty gipsówki stanowią przede wszystkim tło dla innych kwiatów i są zaledwie uzupełnieniem bukietów, od kilku sezonów zaczęła ona być doceniana także samodzielnie jako delikatna i romantyczna wiązanka, w sam raz dla Panien Młodych lub druhen. Świetnie sprawdzi się, jeżeli motywem przyjęcia weselnego będzie styl retro lub boho. Pięknie łączy się także z misternymi koronkami, dlatego będzie stanowiła idealne uzupełnienie białej lub kremowej sukni Panny Młodej.

Gipsówka to także wspaniały materiał na wianek – jest plastyczna, łatwa do uplecenia, a gotowa ozdoba prezentuje się imponująco i bardzo romantycznie. Przepięknie komponuje się z rozpuszczonymi, lekko pofalowanymi włosami. Niewielki bukiecik z gipsówki można także umieścić w butonierce Pana Młodego.

fotolia.com, 106723032 | Autor: nearforest
fotolia.com, 106723032 | Autor: nearforest

Gipsówka na stołach

Gipsówka, ze względu na swoje niewielkie wymagania i fakt, że nie potrzebuje zbyt dużo wilgoci, chętnie wybierana jest także jako dekoracja stołów i krzeseł sal weselnych, a także ław w kościele. Potrafi w niezmienionym stanie przetrwać długie godziny i wciąż wyglądać nienagannie. Świetnie wygląda także w formie maleńkich bukiecików zdobiących na przykład winietki z oznaczeniem miejsc lub ozdabiając serwetki lub menu na przyjęciu.

Niskie bukiety z gipsówki ustawione na stołach nie zasłaniają gości i nie utrudniają rozmów, a prezentują się wyjątkowo imponująco. Warto także zauważyć, że dzięki subtelnemu zapachowi nie przeszkadzają w jedzeniu. Pięknie wygląda także podwieszona pod sufitem, tworząc kwieciste obłoczki i wprowadzając romantyczny klimat.

Gipsówka na… torcie!

Dekoracja stołów i sali oraz bukiet to nie jedyne wykorzystanie tych niewielkich białych kwiatów. Coraz częściej wykorzystuje się gipsówkę także jako… dekorację weselnych tortów! Delikatny wieniec z gipsówki dookoła podstawy tortu tworzy dekorację, obok której nie da się przejść obojętnie. Dzięki wyjątkowej elastyczności gipsówka pozwala na wyczarowanie niemal każdego kształtu, jest więc niezwykle uniwersalna, a jedynym ograniczeniem w tworzeniu dekoracji jest nasza wyobraźnia.

A Wy, lubicie gipsówkę?

+ Brak komentarzy

Dodaj