Szkolenia i konferencje – pomysły na (nie)tradycyjne menu

Szkolenia i konferencje – pomysły na (nie)tradycyjne menu

Czasy, w których przeciętny Polak pracował nawet kilkadziesiąt lat w jednej firmie, bezpowrotnie minęły. Dziś, aby podążać za wciąż rozwijającym się rynkiem pracy, należy przede wszystkim bacznie go obserwować i na podstawie własnych spostrzeżeń nauczyć się wyciągać wnioski. W byciu na bieżąco przydatne okazują się także liczne szkolenia, kursy oraz udział w konferencjach.

Tego typu wydarzenia mają przede wszystkim na celu podnosić kwalifikacje uczestników, nie tylko zawodowe, ale i językowe czy sprawnościowe. W zależności od zainteresowań i potrzeb, mamy do wyboru kursy z różnych dziedzin, zarówno płatne jak i darmowe, różnorodność jest bardzo duża. Niektóre z nich trwają nawet po kilka dni, dlatego tak istotną kwestią są przerwy i posiłki między poszczególnymi sekwencjami spotkań. Przerwa kawowa (jedna, dwie lub w systemie ciągłym, czyli uzupełniana na bieżąco przez pewną ilość godzin dla określonej liczby gości), to standard na dłuższym szkoleniu. Niektóre firmy decydują się na wzbogacenie jej o drobny poczęstunek lub lunch.

a

Z duchem czasu

Możliwość dokształcania się i udział w różnego rodzaju kursach to często przyjemność, która oferuje nam możliwość oderwania się od codziennej rzeczywistości choć na chwilę i przyswojenia wiedzy oraz umiejętności, których dotychczas nie mieliśmy. Szczególnie dobrze zapamiętujemy spotkania w nowoczesnych centrach i uczelniach działających zgodnie z duchem czasu, nie tylko ze względu na walory wizualne i estetyczne tych miejsc, ale również ze względu na dostęp do różnego rodzaju urządzeń oraz łatwiejsze techniki przyswajania materiału. Jednak nawet kilka godzin spędzonych na dość nużącym spotkaniu w niczym niewyróżniającym się miejscu, może minąć dość szybko i przyjemnie, jeśli w perspektywie mamy całkiem miłą przerwę kawową lub lunch. Z badań Bilansu Kapitału Ludzkiego, opracowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim wynika, że na kursach i szkoleniach dokształca się co dwudziesty Polak. W ten sposób zajmujemy siódmą pozycję w rankingu krajów europejskich.

Konferencje i szkolenia coraz częściej odbywają się w Polsce w nowoczesnych wnętrzach, w hotelach i dużych centrach, ale nie brakuje także wydarzeń organizowanych w miejscach „z tradycją”, jak pałace czy zamki. Kilka sal konferencyjnych, a także własne zaplecze gastronomiczne nikogo dziś już raczej nie dziwią, bo nie są tak rzadko spotykane, jak kiedyś.

a

tarta

 a

(Nie)tradycyjne menu

Po kilku godzinach spędzonych na sali wykładowej potrzebna jest przerwa, podczas której uczestnicy i prelegenci nabiorą sił i energii przed kolejną porcją wiedzy. Jakie menu sprawdzi się w takiej sytuacji najlepiej?

Najczęściej organizatorzy tego typu wydarzeń wybierają dla swoich gości ofertę, w której znajdują się przekąski i desery. Czemu nie piszemy o tradycyjnych kanapkach? Bo menu lunchowe wcale nie musi tak wyglądać i smakować nudno czy monotonnie. Te wyjątkowe z dodatkiem rukoli, sałaty, a także sera brie, wędzonego łososia, udekorowane kiełkami i świeżymi owocami nie tylko przyciągną wzrok, ale przede wszystkim będą miłą odmianą dotychczas znanych kanapek z masłem, szynką i pomidorem. Oprócz tego, organizatorzy mają możliwość wyboru spośród ogromnej oferty różnego rodzaju przekąsek i deserów – zdrowych, pysznych i dodających energii, jak na przykład tarty czy sałaty. Bardzo dużą popularnością cieszą się także deski świeżych warzyw z dipami lub hummusem.

a

deska serów weranda

a

Deska warzyw czy serów, tartinki z pastą z oliwek lub paluszki grissini z szynką parmeńską – czy to nie brzmi ciekawie i… pysznie? Przerwa kawowa z mini drożdżówkami, rogalikami, ciastkami francuskimi z owocami, a także z mixem świeżych owoców sprawi, że szkolenie wpłynie dobrze nie tylko na naszą głowę i pozwoli przyswoić nieznaną dotąd wiedzę, ale zadowoli także nasz żołądek i zaspokoi potrzebę doznań smakowych. Świetnie sprawdzą się również popularne muffinki, babeczki z kremem czy mini pączki. Ponad to, modne i coraz częściej spotykane podczas takich wydarzeń są cateringi tematyczne, oferujące posiłki pochodzące z kuchni z całego świata.

a

Jeść oczami

W dzisiejszych czasach, firmy cateringowe zajmują się często również oprawą gastronomiczną konferencji, dekoracją stołu i przygotowaniem miejsca na przerwę kawową czy lunch. Dzięki temu, wzmacniane jest wśród uczestników poczucie estetyki, a działania te wpływają na walory wizualne tych miejsc. Warto więc zadbać nie tylko o sprzyjającą nauce atmosferę, ale także o to, by każdy uczestnik konferencji miło wspominał nie samo wydarzenie, ale również jego kulinarną odsłonę.

Kategorie

2Komentarze

Dodaj

+ Zostaw komentarz