O tych rzeczach nie możesz zapomnieć, gdy organizujesz wesele

O tych rzeczach nie możesz zapomnieć, gdy organizujesz wesele

Organizacja wesela i sama uroczystość, należą do najbardziej… stresujących wydarzeń w  życiu. Nic w tym dziwnego! Zaproszenie gości, przygotowanie sali, odpowiednie dekoracje, wybór sukni ślubnej, przygotowanie menu i dodatkowych atrakcji to elementy, o których nie możemy zapomnieć w tym wyjątkowym czasie.

Przygotowaliśmy dla Was kilka punktów, jakie powinny znaleźć się na Waszej liście ślubnych niezbędników.

 

1. Obrączki ślubne

Tak, tak, o obrączkach ślubnych też można zapomnieć! Nie mówimy tu o sytuacji, w której osoba podająca obrączki w kościele po prostu ich ze sobą nie zabrała, ale o sytuacji, gdy to sami narzeczeni po prostu o nich… zapomnieli. Jak uniknąć takiej sytuacji?

W dniu ślubu najważniejsze są drobiazgi i choć nie można powiedzieć, że obrączki ślubne są drobiazgami, to jest to element, który z różnych powodów może nam umknąć, a to przecież one są najważniejszym symbolem, łączącym ze sobą dwoje ludzi. Obrączki powinny znaleźć się na jednym z wyższych miejsc w Waszym ślubnym niezbędniku. W dniu samego ślubu, najlepiej położyć je w dobrze widocznym miejscu razem z innymi rzeczami, bez których nie wyjdziemy z domu.

 

2. Bukiet Panny Młodej

Nieco inaczej jak w przypadku obrączek, ślub bez bukietu Panny Młodej może się odbyć, jednak dlaczego odmawiać sobie tej przyjemności pójścia do ślubu z przepięknym bukietem pachnących kwiatów? Nie ma co kryć, że bukiet ślubny jest dla wielu Panien Młodych jednym z ważniejszych ślubnych dodatków.

W tej kwestii, niestety może nas poratować jedynie przyniesiony przez gości bukiet, ale jeżeli chcemy, aby całość pasowała do wystroju wesela i charakteru sukni ślubnej Panny Młodej, bukiet musi po prostu zostać przygotowany i zamówiony odpowiednio wcześnie.

 

fotolia.com, 127668418 | Autor: dimasobko
fotolia.com, 127668418 | Autor: dimasobko

 

3. Próbny makijaż i fryzura

Niestety, nadal większość Panien Młodych decyduje się na wykonanie ślubnej fryzury i makijażu… właśnie w dniu ślubu. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ makijaż i fryzura stanowią o całości naszej ślubnej stylizacji i samopoczucia w tym wyjątkowym dniu. Konieczne jest umówienie się na próbny makijaż i ułożenie fryzury od trzech tygodni do dwóch tygodni wcześniej. W przypadku wątpliwości lub niezadowolenia, zawsze można znaleźć inną makijażystkę i fryzjera. Po co psuć sobie ten wyjątkowy dzień?

 

4. Tort

Co skomplikowanego może być w zamówieniu tortu weselnego? Okazuje się, że wybierając tort trzeba zwrócić uwagę na kilka, decydujących kwestii:

wygląd tortu weselnego – obecnie panuje moda na bardzo skromne, minimalistyczne i eleganckie tory weselne, przyozdobione często jednym kwiatem. Wielu narzeczonych wybiera również torty przypominające prawdziwe dzieła sztuki, oryginalne i przykuwające uwagę. Wybór jest tak ogromny, że warto rozpocząć poszukiwanie inspiracji o wiele wcześniej, a przede wszystkim dopasować charakter tortu do naszej uroczystości weselnej.

smak tortu weselnego – wskazówką co do wyboru smaku tortu może być pora roku. Ślub jesienny i zimowy, to doskonałe uzasadnienie dla tortu cięższego, maślanego, czekoladowego, z kolei miesiące wiosenne i letnie to bardzo popularne smaki śmietanowe, orzeźwiające i wykorzystujące bogactwo owoców.

cena tortu weselnego – ceny podawane są z reguły za kilogram i wahają się od 35 do nawet 400 zł za kilogram. Cena zależy od wielu czynników, składników, rodzaju dekoracji i ilości zdobień

Popularną alternatywą dla tortu weselnego stają się mini torciki i babeczki. W takim przypadku tortu „głównego” praktycznie nie ma, a zamiast niego goście mogą częstować się mniejszymi porcjami. Popularne jest również wybranie mniejszego tortu, ale w towarzystwie skoncentrowanych wokół niego babeczek.

 

fotolia.com, 118565135 | Autor: Wollwerth Imagery
fotolia.com, 118565135 | Autor: Wollwerth Imagery

 

5. Weselne menu

Rzecz niby prosta, ale jeżeli chwilę się nad tym zastanowić… nie jest takie oczywiste. Musimy podjąć bowiem ważne decyzje dotyczące dwudaniowego obiadu, przystawek, ciast, napoi, alkoholu.

– czy obiad zaserwujecie w formie szwedzkiego stołu, kącika ze swojskimi wyrobami czy może standardowo z półmisków postawionych na stole?
– czy wybierzecie coś dla tradycjonalistów – nie może wtedy zabraknąć na stole rosołu, drugiego dania z mięsem i przystawek
– czy wybierzecie menu nowoczesne – doskonała tu będzie zupa krem, roladki z kurczaka, lekkie przystawki z owoców morza i wędzonego łososia

Ustalając menu, dostosujcie je do pory roku. Podczas upalnego lata, trudno podać dania ciężkie, ciepłe, a o wiele lepiej jest zastąpić je lekkimi sałatkami ze świeżych owoców i warzyw. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że wśród gości mogą się znale wegetarianie. Z myślą o takich osobach, warto przygotować dania bezmięsne. Jeżeli na weselu pojawią się dzieci, miłym gestem będzie przygotowanie dla nich dedykowanych zestawów obiadowych.

Mówiąc alkohol, myślimy często o wódce. Pamiętajmy jednak, że jest wiele osób, które nie piją tego alkoholu. Warto więc rozważyć zaserwowanie wina oraz piwa.

 

Szukasz oryginalnego menu na swoje wesele? Chciałbyś spróbować pysznych, weselnych babeczek i zobaczyć, co mamy Ci do zaoferowania w kwestii weselnego menu? Jeżeli organizujesz wesele w Poznaniu odwiedź naszą stronę i sprawdź! Weranda z prawdziwą przyjemnością zapewni wspaniałe menu na Twoje przyjęcie weselne.

+ Brak komentarzy

Dodaj