Catering na przyjęcie rodzinne

Catering na przyjęcie rodzinne

W Polsce słowo „catering” wciąż jeszcze kojarzy się z kanapkami, zimną płytą i kawą w termosach oraz z czymś, co zamawia się może do firmy, ewentualnie na uroczystość organizowaną w wynajętym lokalu, taką jak wesele – ale na pewno nie do domu!

Tymczasem usługi cateringowe to już od dawna coś znacznie więcej niż nieśmiertelna bufetowa klasyka. Obecnie możesz nie tylko zamówić tradycyjne świąteczne dania, ale także kupić obsługę dowolnej organizowanej w domu rodzinnej uroczystości: od urodzin dziecka po rocznicę ślubu.

a

Catering: dużo „za”, mało „przeciw”?

Dlaczego zamawiać catering na rodzinną uroczystość? Jest wiele powodów! Może ilość gości zwyczajnie przekracza Twoje możliwości samodzielnego przygotowania dań. Może każda ilość byłaby za duża, bo nie umiesz albo nie lubisz gotować (to żaden wstyd!). Może lubisz i umiesz gotować, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje umiejętności nie wystarczą, by przygotować odpowiednio uroczysty posiłek. Może nie masz czasu, by poświęcić dwa dni (a każdy, kto kiedykolwiek organizował większe przyjęcie, dobrze wie, że „dwa dni” jest dość skromnym szacunkiem) na przygotowanie uroczystości. Może… dość! Powody tak naprawdę odgrywają tutaj drugorzędną rolę: najważniejszym pytaniem wcale nie jest to, dlaczego warto zamówić catering, ale to, czy warto to zrobić.

a

fot. catering.werandafamily.com
fot. catering.werandafamily.com

a

Jeden powód, dla którego warto zamówić catering

Wszystkie argumenty za skorzystaniem z usług firmy cateringowej tak naprawdę sprowadzają się do jednego: zamówienie cateringu pozwala Ci cieszyć się Twoim własnym przyjęciem. Nawet jeśli zamawiasz podstawową usługę, czyli przygotowanie i dostarczenie potraw, bez obsługi kelnerskiej, ustawienia „sali” i tak dalej, i tak będzie to ogromna ulga i oszczędność nie tylko czasu, ale też nerwów. Co z kolei pozwoli Ci czerpać przyjemność ze spotkania z gośćmi, a nie martwić się, czy kurczak aby na pewno jest w środku odpowiednio wypieczony.

a

a

Ale co ludzie powiedzą?

Skoro catering na rodzinne przyjęcie jest tak dobrym pomysłem, dlaczego więcej osób nie korzysta z tego rodzaju usług? Dlaczego nie jest to popularną praktyką, tylko czymś wyjątkowym? Powód jest prosty: w naszym społeczeństwie, zwłaszcza wśród starszych pokoleń, wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że to, co zrobi się samodzielnie w domu, jest zawsze i bezwzględnie najlepsze i najsmaczniejsze. Wielu osobom wydaje się, że warto i niejako wypada szargać sobie nerwy i zarywać noce, byle tylko przygotować coś własnoręcznie, i że każde inne rozwiązanie jest „oszustwem”. Tego rodzaju ludzie na pewno nie omieszkają wypomnieć Ci, że serwowane dania „to jednak nie to samo, co domowe jedzenie”. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy osoby, które wolałyby jeść potrawy przyprawione gorzkimi łzami pani domu stojącej przy garach do bladego świtu niż pyszne dania przygotowane przez profesjonalistę, należy w ogóle traktować poważnie…

2Komentarze

Dodaj

+ Zostaw komentarz